FOTOREPORT Grandmaster Flash v Roxy

V České republice vystoupil tento otec hiphopu před totálně narvanou ROXY vůbec poprvé v Roxy ve čtvrtek 6.prosince 2018, v rámci své evropské tour. Předskakoval mu DJ WICH a večer završil DJ FRIKY.

Grandmaster Flash si prý vyžádal čas na posouzení djs, kteří s ním hráli, a také chtěl přesně vědět, co budou hrát. Preciznost dýchala z celého večera, GRANDMASTER FLASH přivezl audiovizuální show, koncipovanou jako škola hiphopu. Bylo inspirující sledovat člověka, kterého v roce 1978 napadlo vystupovat s show s dvěma gramofony a MC´s. Roky zkušeností mu dodaly eleganci v práci s publikem. Do ROXY se poučit z jeho vyučování přišlo i spousta tváří CZ SK scény.

Jak řekl jeden hudební milovník: Grandmaster Flash je pro hiphop to samé, jako Velvet Underground pro punk. Nebo King Tubby pro dub. Nebo Wiley pro grime. Byli předchůdci, dělali hudbu daného žánru dříve, než vůbec dostala jméno.

Víte, že Grandmaster Flash, vlastním jménem Joseph Saddler, narozen roku 1958, patří mezi úplný zakladatele hiphopu, a první hiphopovou kapelu Grandmaster Flash and the Furious Five, založil už v roce 1976 ? Víte, že je jeden z prvních, kdo gramofon považoval za hudební nástroj, a je tedy zakladatelem turntablismu? Víte, že v roce 1982 natočil s The Furious Five singly “MESSAGE” a “WHITE LINES”, a položil tak základy modernímu hip hopu?

Výjimečný večer si můžeš prohlédnout i na videu

Text a foto a video 113kw, původně pro bbarak.cz .

Comments are closed.